kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Yazı Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 17:22
 
Kadir Koç sen yine de bir düşün!
İrfan ERMİŞ
admin
 
 

Bak Kadir Koç; belediyeye ve Sayın Başkan Yılmaz’a onlarca yazı yazdın sesimi çıkarmadım. Hatta ‘ERMİŞLER’ aşağı ‘ERMİŞLER’ yukarı dedin, bizi yerden yere vurdun, hiç kale almadım çünkü çiğ yemedik ki karnımız ağrısın ama lütfen başta tüm sanayicilerimiz olmak üzere Silivri’ye maddi manevi her konuda katkıları olan iş insanları ile uğraşmaktan vazgeç.


 
*

 

Geçmişte de yaptın, onlarca iş insanını ve sanayicileri doladın parmağına yazdın, çizgin ve ‘eleştiri’ adı altında insanlara hakaret ettin. Saçma sapan iftiralarında bulundun, birçok iş insanını ve kurumunu zan altında bıraktın. Tipik CHP zihniyeti dedim, onları da çok ciddiye almadım.


 
*

 

Bir iş adamı belediyeye bir araç hibe etti, bu araçlar ‘dört çarpı dört’ iyi battı sana ve senin gibi düşünenlere. Başladınız sormaya; “Bu insanlar bu koca koca kamyonları neye karşılık belediyeye hibe etti?” Sorduğun bu sorunun cevabı bile içinde; Silivri’yi sevemezler mi? Başkanın dostudur, O’na destek olmuş olamaz mı?
Bunu sadece Silivri yapmıyor, Türkiye’deki belediyelerin birçoğu ‘bağış’ sistemi ile hizmet üretmeye çalışıyor.
Neyse; bunu senin o KOÇ kafan yine almaz…


 
*

 

Gelelim yazında ima ettiğin şu ‘YELKENCİ’ meselesine.
Senin YELKENCİ dediğin yani ima ettiğin YELKENCİ GRUP ve bu gurubu yaklaşık yirmi beş yıldır tanırım… Kurucularından müdürüne, müdüründen kapısındaki güvenlikçisine kadar YELKENCİ’lerdeki her emekçi işine, vatanına, milletine bağlı çalışanlar. Hepsi de karakterli, çalışkan, hile hurda bilmeyen alavere dalavere işlerden anlamayan, hayırsever insanlar. Karıncayı bile incitmeyecek kadar gönül dostları.


 

*

 

İddian doğru mudur bilemem ama Silivri Belediyesine bir konuda sponsor olmuş olabilirler. Çünkü bunca yıldır, Silivri’de her kuruma maddi manevi çok büyük destekleri olduğunu çok iyi biliyorum ve konuları çok yakinen bildiğim için iddialıyım. Devletin her kurumuna olduğu gibi yazının en alt paragrafında bahsettiğin Silivrispor’a yıllardır maddi destek sağladılar. Şimdi ben sorayım; Silivrispor’dan ne gibi bir beklenti içinde olabilirler?


 
*

Asıl mevzuya geleyim. Yelkenci Grup’un iç pazarda olduğu gibi asıl pazarı yurt dışında yani en büyük gelir kaynağı yurt dışı...
Selimpaşa’daki fabrikada yaklaşık 250-300 kişi çalışıyor ve bu çalışanların yüzde doksanı Silivrili...


 
*


 
Dünyayı kasıp kavuran Covit-19 salgınında yüzlerce hatta binlerce fabrika kapısına kilit vururken, Yelkenci Grup; hiç bir çalışanını ücretsiz izine bile ayırmadan, bu zor şartlara rağmen ayakta kalmayı başarmış bölgemizin yüz akıdır.
Sevgili Kadir Koç aklın o kadar kıt ki! Binanın bodrum katı sığınak falan değil, projesinde öyle bir adlandırma bile yok. Farz edelim deprem ya da her hangi bir doğal felaket oldu insanlar zeminde dışa açılan dört kapıya mı yönlenir yoksa bodrum kata mı? Fabrikayı git, gez gör. Bodrumun bir üstü zemin ve dışarı açılan dört tane ana kapı var yani her hangi afette dışarda toplanma alanı var Koç kafalı...


 
*


 
Adamlar üç ay uğraştılar,
İtfaiyeden tut, tüm detaylarına kadar ne gerekiyorsa hepsini tas tamam yaptılar. Pandemi döneminde dahi hiç ara vermeden tüm izinlerini aldılar ve personelini çalıştırdılar. Kimseyi mağdur etmediler.
Bir Silivrili olarak bizim için mühim olan bunlar değil mi?

 

 


Bu saçma sapan bilgileri sana kim veriyor bilmiyorum ama sen yine de sağa sola iftira atmadan önce vicdanını yokla derim.
O bahsettiğin TV 8’deki programı da 10 milyon kişi izliyor Silivri’nin tanıtımı için güzel olmadı mı?

 


Silivri MHP’li Volkan Yılmaz’dan önce nasıl anılıyordu?
Sen yine de bir düşün

 
Etiketler: Kadir, Koç, sen, yine, de, bir, düşün!,
Yorumlar
Haber Yazılımı