kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Yazı Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 10:27
 
İKİ YİRMİ İYİ GELMEDİ..
Nuri SAATÇİ
admin
 
 

Her yıl beklentilerimizi yeni yıla  saklar dururuz.Bir başka  heyecanla bekleşiriz. Sağlık , dostluk, barış ve en  önemlisi huzur.Yeni yılda hayatın daha güzel ve anlamlı olmasını umut eder dururuz.


                        İki yirmi 2020 yılı bu yaşıma değin gördüğüm, yaşadığım,en kötü berbat yıl.Henüz ilk ayında depremle sarsıldık.Özellikle memleketim Elazığ da.Şehit haberleriyle yasa boğulduk..Batıda karın yağmasını beklerken doğuda Van'da çığ felaketi.Her hafta şehit  haberleriyle günleri, haftaları ayları  geri bıraktık. Orta doğu ateş çemberi .Dünyada stratejik konumdan dolayı en hassas , en fazla ili çeken coğrafya içerisinde süper devletleri ve Avrupayı karşımıza aldık, kafa tuttuk.Bir oyana bir bu yana yaslandık.

 

El sıkıştık, ellere kapıları açtık, mazlumlara merhem olmaya çalıştık nafile.El oğlu bu eleştirdi, taşa tuttuK.Rusya ile 3.tokanın ardından rejim güçleri gene terör estirdi hemde  10 dakika  geçmeden.Türk silahlı kuvvetleri  hem içerde hem  dışarı da  destan  yazıyor  acı faturası da yürekleri dağlıyor. Rabbım yar ve yardımcıları olsun  


                             Biraz  nostalji yapalım.Nerede o yılbaşı geceleri, eğlenceleri, tombala heyecanı.Tek kanala odaklanmış izlerdik.Şimdi  kanallar çoğaldı  hangi tuşa basacağımızı şaşırdık.Acaba Topkapı çıkacak mı diye  bekleşirdi millet.Şimdi tüm kanallar olmuş topkapı kıvıran kıvır ana...!!!


                             Yıllar su gibi akıp geçiyor.2020 ye  geldik .Hülasa hoş geldi ama  vallahi  hiç de iyi hoş gelmedi.Üstüne üstlük "KÜRESEL SALGIN"  Korona virüs dünyayı sardı.Vurup  geçiyor.6 bine yaklaşan ölüm vakası. .Önlem alıyoruz sayın bakan   duruma  hakim  görevini fazlasıyla , layığı  ile  yürütüyor.Barışı sağlayamadığımız dünyada  birde  bu mikrop sardı etrafı.Raflar boşaldı.Fırlatıcılar rant yaptı rant..Yazık..Kimi kime şikayet edelim üç yüzler varan  güncel ihtiyaçlar zamlandı birden.tıpkı afet bölgesindeki kiralar gibi..


                              Bu yüzden  bu yılı kayıp yıl ilan edelim.Her ne kadar  yaralar sarılmaya  başlandıysa da hayli zaman alacak.Şu korona mikrobuna da iki kelam  yazıp bitireyim köşemi.  .


                               Korona korona
                               Geldi dolana dolana
                               Kıyma sakın cana
                               Bizden uzak dursana.

 
Etiketler: İKİ, YİRMİ, İYİ, GELMEDİ..,
Yorumlar
Haber Yazılımı