kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Yazı Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 15:30
 
Evden çalışırken güvenlik ve verimlilik
İsa ALTUN
gazel.
 
 

Bilişim güvenliği ihmale gelmiyor. Yaşanacak maddi ve manevi kayıpların telafisi çok zor. Şirketlerin itibarı ve kişisel bilgiler gibi hayati derecede önem arz eden unsurlar asla ihmale gelmez.  Özellikle ülkemizde Covid salgını ile birlikte evden çalışanların sayıları her geçen gün artıyor. Kuşkusuz akla ilk gelen unsur, ofis konforunda güvenlik ve verimli çalışma ortamı. Örneğin, antivirüs yazılımı kullanmak, kurumsal ilkelere uyulması, her gelen elektronik postanın şüpheli gözle bakılması, salgına ilişkin uyarıcı mahiyetteki maillerin resmi makamlardan gelip gelmediğine dikkat edilmesi,  için kullanılan cihazlarına ev halkının uzak durması, sitelerin linklerine gelişi güzel tıklanmaması gibi tedbirleri sayabiliriz.

 

Farklı alanlarda tavsiyelerde bulunuyor

 

Samsung, insanların evde kaldıkları vakti verimli ve keyifli bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak için başlattığı “#EvdeBeraberiz” kampanyası kapsamında, birçok farklı alanda tavsiyelerde bulunuyor. Hem evlerinizde geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirmenizi hem de verimliliğinizi artırmanızı sağlayacak tavsiyeler bu kez evlerinde çalışanlara yönelik. Bu dönemde evden çalışan herkes ofiste çalışıyormuş gibi verimli olmanın yöntemlerini arıyor. İşte Samsung’un evinizdeyken de ofisinizdeki ritmi yakalamanızı sağlayacak ipuçları:

 

Güçlü bir cihaz ile mobil olun

Evinizde çalışıyorsanız, ofis içi verimliliğinizi sağlayacak ve size aynı konforu sunacak kadar güçlü bir cihaza ihtiyaç duyabilirsiniz. Telefonunuz üzerinden bir masaüstü deneyimi sağlayan Samsung DeX ile lerinizi halledebilir, anlık mesajlaşma ve video konferans araçlarını kullanarak  arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz.

 

Planlamanızı yapın

Uzaktan çalıştığınızda, iyi zaman yönetimi de kritik önem taşıyor. Bunun için gününüzü verimlilik döngülerine ayırmaya çalışabilirsiniz. 15 dakika , 5 dakika mola gibi. Bunu dört kez tekrar edip ardından 20 dakikalık bir mola verebilirsiniz. Samsung Notes gibi bir not tutma uygulaması ile de yapılacak ler listenizi hızla halledebilirsiniz.

 

İhtiyacınız olan dosyaya istediğiniz yerden erişin

Uzaktan çalışırken tüm veri, uygulama ve projelerinize her yerden erişebilmek çok önemli. Samsung DeX ile cihazlar arasında çoklu görevleri ustalıkla tamamlayabilirsiniz. Sadece bir USB kablosu kullanarak Samsung DeX ile telefonunuzun TV’de veya PC'de sunacağı tüm olanakların kapısını aralayabilir böylece ihtiyacınız olan dosyaya  erişebilirsiniz.

 

Kendinize bir çalışma alanı hazırlayın

Rahat çalışabileceğiniz bir masayı boşaltıp üzerini tamamen inizle ilgili eşyalarla doldurun. Galaxy Tab S6 gibi bir Samsung cihazınızı Samsung DeX ile bilgisayar ya da TV’ye saniyeler içinde bağlayabilir, le ilgili tüm dosyalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Galaxy Tab S6'nın taşınabilir klavyesi[1 de DeX’e hızlı erişim için özel bir tuşa ve çalışma alanınızı tamamlayacak bir dokunmatik yüzeye sahip olmasıyla da lerinizi kolaylaştıracak. Ayrıca, masanın başında uzun süreler geçireceğinizi hesaba katarak kullandığınız sandalyenin rahat olmasına dikkat etmenizi de öneririz.

 
Etiketler: Evden, çalışırken, güvenlik, ve, verimlilik,
Yorumlar
Haber Yazılımı