kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Yazı Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 15:38
 
BİREYSEL KICKBOKS
Fatih ORHAN
gazel.
 
 

 

Bu yazımızda sizlerle bireysel branşımız olan KICKBOKS,tan bahsetmek istiyorum.

KICKBOKS resmi olarak 2004 yılında kurulmuştur. Federasyon Başkanı Salim KAYICI,dır.

WAKO (Dünya kıckboks organizasyonları birliğine bağlıdır) Kıckboks’u Uluslararası komitenin tanımış olduğu bu süreçte de Olimpiyatlara girme yolunda büyük adımlar atılmıştır.Başkanımızın katkılarıyla en kısa sürede Olimpiyatlara girmeyi bekliyoruz ve biliyoruz ki girdiğimiz taktirde en çok madalya KICKBOKS’tan gelecektir.

Federasyon olarak her sene yapılan Türkiye şampiyonlarında kilosunda 1. olan sporcular hakları yenmeden Milli takım’a gitme hakkı kazanmaktadır. Sene içinde Avrupa ve Dünya şampiyonası yapılmaktadır. Yapılan şampiyonaya İllerden seçilen KICKBOKS Antrenörleri çağırılmaktadır.

Bunun sebebi Antrenörlerin daha fazla tecrübe kazanmaları ve sporcularını daha geniş biçimde bilgilendirmeleri içindir. Kendimde Milli Takım Antrenörü olarak yurtdışında maçları görmek ,oralarda bulunmak tecrübemize tecrübe katmıştır..Sporcularımıza kazandığımız tecrübeleri yansıtmak için elimizden geleni her zaman yapmaktayız.

Bizlere bu imkanı sağlayan Federasyon Başkanımız Salim KAYICI’ya sonsuz şükranlarımı sunuyorum .

Ülkemizde bildiğiniz gibi telefonunuzu elinize aldığınız zaman bir federasyon yetkilisine ulaşmak sorun teşkil ederken, KICKBOKS Federasyonu Başkanı herkesin telefonun açıp dertlerini dinlemektedir, ne mutlu ki böyle bir federasyon içindeyim ,böyle büyük bir ailem var. İnşallah diğer Federasyonlarda ellerine vicdanına koyar; ilgi ve alakalı olurlar . Gençlerimize yardım etmek için ellerinden gelenden daha fazlasını yapacaklarını umut ediyorum.

Bir konuya değinmeden geçemeyeceğim ; Kıckboks’un kaba ,ürkütücü bir spor olduğunu düşünenlerde vardır elbet ,unutmayalım kıckboks!u rehabilete etkisi kanıtlandığından dolayı spor Bakanlığı Aile Bakanlığında çalışmalar yapılmaktadır. Bunun sonucunda bir çok çocuğumuzu hayata kavuşturmuş olduk . Kendilerinin de bireysel branşta bir şeyler yaptıklarını gördüler ve hayata tutundular .Yardım etmek çok zor değil yapıcı olalım deneyelim ne kaybedersiniz .

Sizleri de bulunduğunuz bölgelerdeki KICKBOKS salonlarımıza bekliyoruz.

Sağlıklı ve Sporla kalın !!

Ne mutlu başka insanların sevinç ve mutluluğu için yaşayanlara

 

 
Etiketler: kıckboks,spor,spor akademisi,sağlık,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı