kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
24 Haziran 2021 - Perşembe 01:48
 
YESEVİ ALPERENLERİN GENEL MERKEZİ ARTIK ÜMRANİYE'DE
YESEVİ ALPERENLER DERNEĞİ GENEL MERKEZİNİ ÜMRANİYE'YE TAŞIDI!
KÜLTÜR Haberi
YESEVİ ALPERENLERİN GENEL MERKEZİ ARTIK ÜMRANİYE'DE

YESEVİ ALPERENLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ BİNASI ARTIK ÜMRANİYE'DE!

 

3 yıldır Türkiye Genelinde 9 şubesiyle birlikte eğitim, kültür ve hizmet alanında hizmet veren Yesevi Alperenler Derneği Genel Merkez Binasını Ümraniye'ye taşıdı. 

19 Haziran 2021 tarihinde açılışı yapılan Genel Merkez Binasının zemin katıda 'Kültür Merkezi' olarak gençliğin hizmetine sunuldu.

Pandemi şartları ve olumsuz hava koşullarına rağmen açılışa ilgi yoğundu. Oldukça kalabalık misafir eşliğinde ve yoğun coşku içerisinde dualarla gerçekleştirilen açılışın akabinde Yesevi Alperenler Derneği Genel Başkanı Kürşat Mican duygulu bir konuşma yaptı.

 

ŞEHİT LİDER MUHSİN BAŞKANIMIZIN İSMİ KÜLTÜR MERKEZİMİZDE YAŞATILACAK! 

 

Genel Merkez Binasının zemin katını modern bir şekilde döşeyerek, kitaplarla, eğitici, öğretici materyallerle ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun  hayatının, öğretilerinin, veciz sözlerinin ve bolca  resimlerinin bulunduğu kitap, yazı, broşür ve dökümanlarla donatarak  adeta bir 'EĞİTİM VE KÜLTÜR OTAĞI' haline getirdiklerini belirten Kürşat Mican, Kültür Merkezine  'ŞEHİT LİDER MUHSİN YAZICIOĞLU KÜLTÜR MERKEZİ' adını vermekten büyük bir mutluluk ve kıvanç duyduklarını söyledi.

 

KÜRŞAT MİCAN KONUŞMASINI ŞÖYLE SÜRDÜRDÜ:

 

TÜRK SİYASETİNİN YÜZ AKI MUHSİN BAŞKANIMIZI BİZE LİDER YAPAN YÜCE ALLAH'A HAMDOLSUN !  NE MUTLU Kİ MUHSİN BAŞKANIMIZIN ALPERENLERİYİZ, İZİNDEYİZ !   O BİZİM YÜZÜMÜZÜ HİÇ YERE EĞDİRMEDİ ! İNANDIĞI GİBİ YAŞADI, YAŞANTISIYLA BİZE ÖRNEK OLDU!

 

 

Bugün burada inancımıza, kültürümüze, milliyetimize, maneviyatımıza, mukaddesatımıza, ve tüm değer kodlarımıza düşman olan, milletimizi, yeni nesillerimizi kimliksiz, hüviyetsiz, şuursuz ve şahsiyetsiz bırakmak için dört bir taraftan saldıran, küfri, zehirli fikir akımlarıyla, her türlü nefsani, şeytani argümanlarıyla cemiyet hayatımızı, aile yapımızı dinamitlemeye çalışan, gençlerimizi köklerinden koparmak için tüm güçleriyle uğraşan şer cephesine karşı kuvvetli bir blok oluşturmak gayesiyle 3 yıl önce dava arkadaşlarımla birlikte kurmuş olduğumuz derneğimizin yeni hizmet merkezinin ve başımızı hiçbir zaman yere eğdirmeyen, ismi anıldığında onur duyduğumuz, inandığı gibi yaşayan, davasından zerre taviz vermeyen, kendi ifadesiyle; 'bir saniyesine bile hükmedemediğiniz bir hayat için bu kadar fırıldak olmaya gerek yok!' diyen,  21. yüzyılda Alperenlerin yol başçısı, DÜRÜSTLÜK ABİDESİ ŞEHİT LİDERİMİZ MUHSİN  BAŞKANIMIZIN ismini verdiğimiz Kültür Merkezimizin açılış merasimi için bir araya gelmiş bulunmaktayız.

 

Buradaki en büyük emelimiz Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun dediği gibi “Bir elinde Kuran bir elinde Bilgisayar olan,” çağın yeniliklerini yakalayan, ilimde bilimde, teknolojide, kültürde, sanatta her türlü donanıma sahip, imanlı, ahlaklı, erdemli, ilkeli, idealist, merhametli, cesaretli, yardımsever, vatanperver, milliyetperver, makam, mevki, şöhret peşinde koşmayan, Hakka kulluğu özümseyen, her işinde Rıza-ı İlahiyi önceleyen, İlay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Alem ülküsünü şiar edinmiş ve nerede bir mazlum varsa, mağdur varsa, ezilen varsa yarasına merhem olmak için seferber olan pırıl pırıl bir Alperen Gençliği yetiştirmektir.

 

Yürümüş olduğumuz bu kutlu yolda kınayanın kınamasına aldırmadan, hak namına  son nefesimize kadar sonsuz iman, sarsılmaz azim ve kararlılıkla Şanlı Ecdadımızın izinde aynı ruh ve iman ile mücadelemizi sürdüreceğiz.

 

 

Yüce Allah’a hamdolsun ki bugüne kadar birçok gencimizi zehirli fikir akımlarının girdabından kurtarmak ve birçok mazluma, mağdura ulaşıp yüreklerine dokunmak, yaralarını bir nebze de olsa sarıp sarmalamak, hayır dualarını almak nasip oldu. Allah’ın izniyle daha yapacak çok işimiz var.

 

 

Şehit Liderimizin dediği gibi her daim ümit varız. İnançlarımızı, ümitlerimizi, hayallerimizi asla yitirmeyeceğiz. Daima ümit var olacağız. 

 

Yürekten inanıyoruz ki; Yüce Allah samimi, ihlaslı, gayretli ve çalışkan kullarının yardımcısıdır. Ve O asla vaadinden dönmez...

 

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi tamamlamadan önce derneğimize maddi ve manevi katkısı olan tüm büyüklerimden, hocalarımdan, yönetim kademesindeki dava arkadaşlarımdan, genç kardeşlerimden Yüce Allah sonsuz razı olsun.

 

Hepinize bir kez daha teşekkür ediyor, en kalbi hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

YÜCE ALLAH ÂLİ DEVLETİMİZE, NECİP MİLLETİMİZE KIYAMETE KADAR ZEVAL VERMESİN!

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YESEVİ, ALPERENLERİN, GENEL, MERKEZİ, ARTIK, ÜMRANİYE'DE,
Yorumlar
Haber Yazılımı