kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:56
 
O İLDE 18 BİN KİŞİ KARANTİNADA
Kurban Bayramı öncesi korkutan açıklama! Gaziantep'te 18 bin kişi karantinada! Gaziantep Valisi Gül, koronavirüs nedeniyle kentte 18 bin kişinin karantinada olduğunu belirterek durumun ciddiyetini anlattı. Gül, yaklaşan bayram içinse "Ne kadar çok el öpersek o kadar sıkıntıya gireriz" diyerek vatandaşlardan tedbirli olmalarını istedi.
SAĞLIK Haberi
O İLDE 18 BİN KİŞİ KARANTİNADA

Gaziantep Valisi Davut Gül, küçük evlerdeki kalabalık ailelerin korona virüs hastalarındaki artışı tetiklediğini belirterek, kentte 18 bin kişinin karantinada olduğunu söyledi.

 Sağlık Bakanlığı’nın korona virüs salgınında hasta sayısının en çok arttığı kentler arasında gösterdiği Gaziantep’ten korkutan bir açıklama geldi. Gaziantep Valisi Davut Gül, hasta sayısındaki artılın nedeninin küçük evlerdeki kalabalık aileler olduğunu belirterek, kentte 18 bin kişinin karantinada olduğunu söyledi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, korona virüs vakalarında artış yaşanan kentte, tüm vatandaşları alışkanlıklarından vazgeçmeye davet etti.

Sağlık Bakanlığı'nın korona virüs salgınında vaka artışının en çok görüldüğü iller arasında gösterdiği Gaziantep'te, Vali Davut Gül basın toplantısı düzenledi. Salgının önlenmesi ve vaka sayılarının azalması için vatandaşın kendisini disipline etmesi gerektiğini dile getiren Vali Gül, insanları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

 ‘YAYILMA NEDENİ; KÜÇÜK EVLERDE KALABALIK AİLELER’

Gaziantep'in şehirleşme ve eğitim ile ilgili sıkıntısı olduğunu ifade eden Vali Gül, "Bu sorunlar bugün karşımıza çıkıyor. Şehirleşme sorunuyla ilgili şunu görüyoruz; 70-80 metrekare evlerde 8-10 kişilik aileler yaşıyor. Pandeminin yayılmasında, artmasında bunun etkisi olduğunu düşünüyorum. Gaziantep için uzmanların bunu araştırması lazım" dedi.

 

Kaynak: Editör: Neslihan Soyhan
Etiketler: O, İLDE, 18, BİN, KİŞİ, KARANTİNADA,
Yorumlar
Haber Yazılımı