kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
17 Kasım 2021 - Çarşamba 10:58
 
Kelliği ve saçların beyazlaşmasını önlüyor
Bıttım sabunu, saçların dökülmesini ve ağarmasını önleyen yapısıyla vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Yaşnızca kelliğe değil, uyuza, egzamaya, sedefe ve mantara da iyi geldiği söylenen bıttım sabunu, doğal yollarla üretiliyor.
YAŞAM Haberi
Kelliği ve saçların beyazlaşmasını önlüyor

Kelleşme sorunu yaşayan ya da erken yaşta saçlarının beyazlamasını istemeyen vatandaşların ilk tercihlerinden biri bıttım sabunu oluyor. Antiseptik özelliği ile saç dökülmelerine, cilt hastalıklarına ve beyazlaşmaya iyi geldiği söyleyen bıttım sabunu, Türk vatandaşların olduğu kadar turistlerin de oldukça ilgisini çekiyor.

 

"BU SABUN DÜKKANIMIN KÜÇÜK ALTINI GİBİ"


Bursa'da Cumhuriyet Caddesi’nde yıllardır aktarlık yapan Reyhan Şenyıldız, "bıttım" sabununun antiseptik özelliği çok fazla bir sabun olduğunu söyledi. Bıttım sabununun saç dökülmesini ve kırlaşmasını önlediği gibi, kaşıntılı cilt hastalıklarına da da iyi geldiğini anlatan Reyhan Şenyıldız, "Bu sabun adeta dükkânımın küçük altını gibi. Kelliğe, uyuza, egzamaya, sedefe, mantara iyi geliyor. Yani düşünebildiğiniz her alanda ve genel temizlikte kullanılabilecek en güzel sabun. Ama bu sabunu saçlar döküldükten sonra değil, dökülmeden önce kullanırsanız iyi netice alırsınız. Kullanan insanlar bize geri dönüş yapıp teşekkür ediyor. Bu sabunu alan bir paket değil, 3-5 paket birden alıyor, çünkü yüzde yüz doğal" dedi.

 

"SAÇLAR İPEK GİBİ OLUYOR VE GÜRLEŞİYOR"


Sattıkları bıttım sabunlarını yağlarıyla ünlü körfez bölgesinden getirttiklerini kaydeden Şenyıldız, "Bu sabun bize Edremit ve Ayvalık’tan geliyor. Bu sabunu vatandaşlara 15 liradan satıyoruz. Bıttım sabunu saçları koruyor, saçlar ipek gibi oluyor ve gürleşiyor. Ama kel olduktan sonra çok fazla faydasının olmadığını insanlara söylüyorum. Bu sabunu kullandıktan 6 ay sonra çıkmayan saçlar çıkmaya başlar. İnsanlar bu sabunu saçları dökülmeden önce kullanırsa saçlarında ne beyazlık olur, ne mantar, ne de egzama. Yani bu sabun saç diplerini tamamen temizliyor. Bu bıttım sabunu, menengiç yağı ile ham yeşil zeytinlerden yapılıyor. Bu sabunun içerisinde bir gram bile kostik yok. Yüzde yüz doğal. Herkesin bu sabunu kullanmasını tavsiye ederim’’ diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kelliği, ve, saçların, beyazlaşmasını, önlüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı