kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
10 Eylül 2021 - Cuma 14:01
 
Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti
Son dakika haberine göre; Galatasaray eski Başkanı Duygun Yarsuvat vefat etti.
SPOR Haberi
Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat hayatını kaybetti

DUYGUN YARSUVAT KİMDİR?

Duygun Yarsuvat, orta öğrenimini Galatasaray Lisesi'nde 1948-1957 yılları arasında tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1961 yılında mezun oldu.

Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne asistan olarak atandı. Lisansüstü eğitim çalışmalarına İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde başladı, 1964 yılında Belçika'da Brüksel Kitle İletişim Araçları Enstitüsü; 1966 yılında Amerika'da Princeton Üniversitesi'nde devam etti. 1966 yılında “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Hürriyeti ve İlgili Ceza Hükümleri” başlıklı teziyle “hukuk doktoru” unvanını aldı.

1971 yılında ise aynı üniversitede “Trafik Suçları Kriminolojisi” isimli tezi, heyet tarafından ittifakla kabul edilerek “doçent” oldu. 1978 yılında “Çalışma Ceza Hukuku” başlıklı tezi İstanbul Üniversitesi tarafından kabul edilerek, “profesör” oldu.

GALATASARAY'DA DİVAN KURULU BAŞKANLIĞI YAPTI

2014'te kulüp başkanı Ünal Aysal'ın istifa etmesi üzerine yapılan olağanüstü genel kurulda seçimi kazandı. O dönem 77 yaşındaki Yarsuvat kulüp tarihinin en yaşlı başkanı oldu.

YERİNİ DURSUN ÖZBEK'E BIRAKTI

Sarı kırmızılılar Yarsuvat dönemindeki sezonu şampiyon olarak tamamladı. Yarsuvat daha sonra görevini Dursun Özbek'e bırakmıştı.

Duygun Yarsuvat, pazar günü son yolculuğuna uğurlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Galatasaray, eski, başkanı, Duygun, Yarsuvat, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı