kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 09:20
 
"EMEĞİMİZİN VE ALIN TERİMİZİN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ"
Belediye Başkanımız Alim Işık'ın önderliğinde ve liderliğinde Bölgesel Amatör Lig 9.grupta sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Belediye Kütahyaspor, grubun en fazla lider olan takımı olarak 3.Lig yolunda emin adımlarla ilerken, pandemi dolayısıyla liglerin bitmesine 4 hafta kala maçlara ara verilmiştir.
SPOR Haberi

 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 08.07.2020 tarihli kararlarında, Bölgesel Amatör Liglerde grup birincileri 3.Lige terfi ettirilmiş olup şampiyonluk şansı devam eden takımların emekleri hiçe sayılarak büyük bir haksızlığa uğramışlardır. 

Şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz Bursa Yıldırımspor'un 52, bizim 51 puanda olduğumuz, 1 puanlık fark ile, oynanmamış 4 haftanın ve ortada 12 puanın olduğu bir ortamda grup birincisinin 3.Lige terfi ettirilmesi adaletsiz ve haksız bir karardır. Kulübümüzü mağdur eden, taraftarlarımızı hayal kırıklığına uğratan bu ağır kararı kabul etmek mümkün değildir. 

Belediye Kütahyaspor ile birlikte, 
Siirt İl Özel İdaresi Spor, Adıyaman 1954 Spor, DSİ Karadenizspor, Cayhanspor, Isparta 32 Spor, Karaman Belediyespor, Çiğli Belediyespor, Edirnespor, Tekirdağspor ve Çengelköyspor'un matematiksel olarak şampiyonluk şansı çok az puan farkları ile devam etmektedir. Bu kulüplerle istişare ederek hakkımızı birlikte aramakta ve ortak yol haritası belirlemektedeyiz. 

İğneyi ilk önce kendimize batırarak öz eleştiri yapmak gerekirse; kaybetmemiz gereken puanlarla şansız bir şekilde haftalarca koruduğumuz liderlik koltuğunu rakibimize verdik. Bunlar, futbolun içinde sürekli yaşanan olağan durumlardır. Oynanmamış 4 haftanın olduğu bir süreçte, sahada emek vererek kazandığımız alın terimizi masada hiç kimseye yedirmeyiz. 

Kulübümüzün bu haklı davasında, en başta Belediye Başkanımız Alim Işık, Başkanımız Cahit Özel ve yönetim kurulumuz seferberlik ilan ederek, Belediye Kütahyaspor'un menfaatleri doğrultusunda 3.Lige çıkabilmek için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışarak her türlü girişimi yapmaktayız. Alim Başkan, ve Cahit Başkan Perşembe gününden beri Ankara'ya karargah kurup ve tüm mesailerini Belediye Kütahyaspor'un 3.Lige çıkması için harcamaktadırlar.

Sözde Kütahya futbolunu yönettiğini iddia edenleri samimiyet testine davet ederek, laf kalabalığı değil icraat bekliyoruz. Belediye Kütahyaspor siyaset üstü, memleketimizin en popüler ve en değerli markasıdır. Tüm siyasetçilerimizden, milletvekillerimizden ve bürokratlarımızdan, ortak paydamız olan takımımızın uğramış olduğu bu haksızlığa dur demelerini bekliyoruz. 

Bu zorlu sınavda her zamanki destekleriyle yanımızda olan taraftarlarımızın gücüyle ve 54 yıllık şanlı mazisiyle büyük camiamızın destekleriyle hakkımızı kimseye yedirmeyeceğimizden, emeklerimizin ve alın terimizin karşılığını alacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Saygılarımla. 

Erdoğan Çolak 
Belediye Kütahyaspor Başkan Vekili

İdeal yaşam gazetesi Kütahya temsilcisi
Hasan İŞCAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: "EMEĞİMİZİN, VE, ALIN, TERİMİZİN, KARŞILIĞINI, ALACAĞIZ", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı