kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 23:56
 
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNDEN ACİL ÇAĞRI
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İNGİLTERE'DE ORTAYA ÇIKAN KORONAVİRÜSÜN YENİ TÜRÜ İLE MÜCADELE KONUSUNU KONUŞMAK ÜZERE TÜM ÜYE ÜLKELERİ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI!
SAĞLIK Haberi
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNDEN ACİL ÇAĞRI

Dünya Sağlık Örgütü, (DSÖ) İngiltere'de ortaya çıkan Covid-19’un yeni ve daha bulaşıcı türü ile mücadeleyi ve tedbirleri tartışmak üzere yarın üye ülkelere toplantı çağrısında bulundu. Toplantının üye ülkeler arasındaki bilgi paylaşımına yardımcı olması için yapıldığı belirtildi.

 

 

SEYAHAT İÇİN SINIRLAMA KARARI

DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge sosyal medya hesabı üzerinden Covid-19’un yeni türü hakkında yaptığı paylaşımda, "Daha iyi bilgiye sahip oluncaya kadar seyahati sınırlandırmak akıllıca olacaktır. Temel mallar ve temel seyahatler için tedarik zincirleri mümkün kalmalı" dedi.

 

 

YENİ TÜR AŞILARI ETKİLEYECEK Mİ?

DSÖ tarafından dün yapılan açıklamada ise, İngiltere’ye uygulanan seyahat kısıtlamalarına değinilerek, gıda, ilaç ve yakıt gibi temel ihtiyaçlar için kargo taşımacılığına öncelik verilmesini ve kolaylaştırılması gerektiği belirtilmişti. DSÖ, yeni türün aşıların etkinliğini etkileyip etkilemeyeceğini belirlemek için henüz yeterli bilgi olmadığını belirtmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÜNYA, SAĞLIK, ÖRGÜTÜNDEN, ACİL, ÇAĞRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı