kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 10:00
 
Büyükçekmece'de 10 kaçak yapı daha yıkıldı!
İstanbul’un en önemli içme suyu kaynaklarından olan Büyükçekmece Gölü çevresinde kaçak yapılaşmaya izin vermeyen Büyükçekmece Belediyesi 10 kaçak yapıyı daha yıktı.
GÜNDEM Haberi
  Büyükçekmece'de 10 kaçak yapı daha yıkıldı!

Karaağaç Mahallesi, Eskice mevkiinde mutlak koruma bölgesinde yapılan ruhsatsız ve kaçak yapılar zabıta ekiplerinin gözetiminde yıkıldı.

 

Seçim öncesinde de kaçak yapılara göz yumulmadı

 

İmarsız ve izinsiz olarak kaçak yapılan 10 yapıyı tespit eden Büyükçekmece Belediyesi, kaçak yapı sahiplerine yaptığı tebligatın ardından bu yapıları tek tek yıktı. İstanbul’un hayat damarlarından olan Büyükçekmece Gölü çevresinde içme suyu kaynaklarını korumak için mücadele veren Büyükçekmece Belediyesi, 2018 yılında ve 2019 yerel seçimleri öncesinde “İmar Affı” yasası suiistimal edilerek kaçak yapılan 52 yapıyı yıkmıştı.

 

“Kararlılıkla mücadele edeceğiz”

 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,  geçmişte olduğu gibi bundan sonrada Büyükçekmece sınırları içerisinde kaçak yapıya asla müsaade edilmeyeceğini belirterek; “İstanbul’un en önemli içme suyu toplama havzasını korumakta kararlıyız. Bugüne kadar göstermiş olduğumuz kararlılığı aynı şekilde sürdüreceğiz” ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Büyükçekmece'de, 10, kaçak, yapı, daha, yıkıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı