kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 18:35
 
Bursa Kent Müzesi'nde 'Covid-19'un Kahramanlarına Minnet ve Saygıyla' adlı Sergisi Açıldı
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle 'Covid-19'un Kahramanlarına Minnet ve Saygıyla' adlı sergisi kent müzesinde vatandaşların beğenisine sunuldu.
YAŞAM Haberi
Bursa Kent Müzesi'nde 'Covid-19'un Kahramanlarına Minnet ve Saygıyla' adlı Sergisi Açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle, Bursa Kent Müzesi'nde 'Covid-19'un Kahramanlarına Minnet ve Saygıyla' adlı sergi açıldı. Korona virüsün dünyada olduğu gibi Türkiye'yi de etkilediğini belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Hepimizin günlük ve iş hayatında büyük değişimler oldu. Bu süreçte, Türkiye çok iyi bir süreç yönetimiyle diğer ülkeler arasında öne çıktı. Sokak dezenfeksiyonundan, sosyal mesafenin korunmasının sağlanmasına, dezavantajlı grupların desteklenmesinden sokakta yaşan insanların sağlığına kadar her bir noktada hep ilgilendik. Sağlık çalışanları kadar, polislerimiz, belediye çalışanlarımız ve diğer meslek grupları da çok çaba sarf etti" şeklinde konuştu.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin ise, "Bütün dünya olarak bir salgınla mücadele ediyoruz. Millet ve devlet olarak çok önemli bir mücadelenin içindeyiz. Sağlık alanında çalışıyor olmak, hizmet vermek çok önemli. Bu meslek sadece sevgiyle ve şefkatle oluyor. Aşı ise kısa zamanda meyvelerini verecektir. Salgının ülkemize girişini geciktirmek, etkisini azaltmak üzere önemli çabalar verdik. İlk günden itibaren en önemli tedavi yöntemlerini uyguladık. Dünyada ilk defa uyguladığımız yöntemler oldu. Türkiye önemli başarılara imza atmıştır. Hepimizin canı birbirine emanet. Maske, sosyal mesafe çok önemli" dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa, Kent, Müzesi'nde, 'Covid-19'un, Kahramanlarına, Minnet, ve, Saygıyla', adlı, Sergisi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı