kaşmir,kurutemizleme,yıkama,ütü
Dekorasyon Mimarlık Tasarım
Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 10:17
 
BELEDİYE KÜTAHYASPOR MARKASI TESCİLLENİYOR
Takımımızın ismi, renkleri ve logosu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) yapmış olduğumuz müracatla, tüm mal ve hizmet ürünleri için ticari, hukuksal ve her türlü kullanım hakkımız geçici koruma altına alınmış olup tescili beklenmektedir.
YAŞAM Haberi
BELEDİYE KÜTAHYASPOR MARKASI TESCİLLENİYOR

Kurumsallaşma ve markalaşma adına ürettiğimiz projeler arasında yer alan "marka ve patent tesciliyle"  kulübümüzün fikri ve sınai mülkiyet haklarını koruyarak, kurulacak storelerde  ürünlerimizi pazarlayıp kulübümüzün gelirlerini artırmayı hedefliyoruz. 

 

Yaptığımız sözleşmeler ve anlaşmalar gereği takımımızın ana forma sponsoru SİMPAŞ'tır. İzinimiz ve akdimiz olmadan kişi ve kurum isimlerinin logomuzla ve renklerimizle birlikte formamızda yer alması kulübümüze telif hakkı doğurmaktadır. 

 

Markamızın başkaları tarafından haksız kullanımı ve marka hakkının ihlali durumunda marka sahibi olarak bu tür haksız kullanımları takip ederek yetkili mahkemelerde dava açmak suretiyle koruma altına alınan markamızdan kaynaklanan haklarımıza yapılacak ihlaller önlenerek, telif hakkımızı ihlal eden kişi ve kurumlar hakkında hukuki ve cezai yaptırımlara başvuralacaktır. Esnafımızdan bu konuda hassasiyet ve anlayış bekliyoruz. 

 

Bu kapsamda aşağıda sayılan fiiller marka hakkına tecavüz sayılmaktadır. 

 

a)    Marka sahibinin izni olmaksızın, markayı Kanunun 7 nci maddesinde belirtilen biçimlerde kullanmak.

 

b)    Marka sahibinin izni olmaksızın, markayı veya ayırt edilmeyecek derecede benzerini kullanmak suretiyle markayı taklit etmek.

 

c)    Markayı veya ayırt edilemeyecek kadar benzerini kullanmak suretiyle markanın taklit edildiğini bildiği veya bilmesi gerektiği halde tecavüz yoluyla kullanılan markayı taşıyan ürünleri satmak, dağıtmak, başka bir şekilde ticaret alanına çıkarmak, ithal işlemine tabi tutmak, ihraç etmek, ticari amaçla elde bulundurmak veya bu ürüne dair sözleşme yapmak için öneride bulunmak.

 

d)    Marka sahibi tarafından lisans yoluyla verilmiş hakları izinsiz genişletmek veya bu hakları üçüncü kişilere devretmek.

 

Kamuoyuna saygılarımızla. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, KÜTAHYASPOR, MARKASI, TESCİLLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı